Вечорниці на Катерини у Царському селі

Вечорниці на Катерини у Царському селі

Одним з найдавніших жіночих свят, яке відзначають в Україні є День святої великомученицi Катерини. В цей день (7 грудня), всі незаміжні дівчата ворожили на свою долю, а жінки, які були вагітними молилися про легкі пологи. Учасниками свята могли стати навіть і хлопці, які потаємно загадували на майбутніх дружин.

Які ж гадання і традиції були на Катерини? Ми підготували для Вас ТОП-3 ворожіння в які вірили наші предки.

  1. Для того, щоб дізнатися судженого, Вам знадобляться кілька листочків з різних дерев. На них потрібно написати різні імена і покласти під подушку. Наступного ранку наймолодший чоловік в родині має дістати один листочок. Той, чиє ім’я дістали і буде судженими.
  2. Існує ще одне гадання. Вам знадобиться вишнева гілочка, яку ви маєте зірвати на Катерини і поставити її вдома у воду. Якщо до Різдва на ній з’явилися квіточки, то наступного року будете гуляти весілля. А якщо до Маланки – ще не скоро зустрінетеся з коханим.
  3. Найцікавішим є наступне ворожіння. Після того, як сім’я повечеряла, незаміжня дівчина має вийти на вулицю і максимально наблизитися до вікон сусідів, щоб почути про що вони ведуть розмови і за тим, про що розмовляють зрозуміти свою долю.

 

 

 

Ми запрошуємо Вас з родиною, з друзями на вечорниці до Царського села.

У програмі свята:

  • театралізована програма з українськими традиціями;
  • жива музика;
  • атмосфера українського села XVIII століття;
  • смачна українська кухня.

Для гостей ресторану безкоштовно!
Дата і час: 7 грудня, 19:00
Місце проведення: ресторан “Царське село”
Адреса: Лаврська, 22
Реєстрація на сайті за посиланням: https://tsarske.kiev.ua/

***

***